කැන්ටබරි අගරදගුරුතුමා ශ්‍රී ලංකා සංචාරය ආරම්භයි

කැන්ටබරි අගරදගුරු සහ ලංකාවේ පල්ලියේ මෙට්‍රොපොලිටන් අතිගරු පියතුමා ජස්ටින් වෙල්බි පාස්කු දින බෝම්බ ප්‍රහාරයෙන් පසු තෙදින සහයෝගීතා සංචාරයක් සඳහා අද පෙරවරුවේ ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණියේය.

අගරදගුරු තුමා සමඟ ඔහුගේ බිරිඳ කැරොලයින් වෙල්බි මහත්මිය, අගරදගුරු තුමාගේ ඇන්ග්ලිකන් කොමියුනිස්ට් කටයුතු පිළිබඳ උපදේශක ආර්.ටී. ඇන්තනි පොග්ගෝ සහ ඔහුගේ මාණ්ඩලික ප්‍රධානී කැනන් ඩේවිඩ් පෝටර්. මෙලෙස මෙම සංචාරයට එක්වී සිටිති.

ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණීමෙන් පසු අගරදගුරුතුමා කටුවපිටියේ ශාන්ත සෙබස්තියන් දේවස්ථානයට ගිය අතර මැල්කම් කාදිනල් රංජිත් සමග පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාරයෙන් මියගිය අයගේ පවුල් හමුවිය.පසුව ජනාධිපතිවරයා, අගමැතිවරයා සහ විපක්ෂ නායකවරයා හමු වීමටද නියමිතය.

අගරදගුරු තුමා කොළඹ පල්ලි ප්‍රධානීන් හා අන්තර් ඇදහිලිවන්ත නායකයන් සමඟ විශේෂ රැස්වීමකට සහභාගී වන අතර සවස් වරුවේ ක්‍රිස්තුස් වහන්සේගේ ජීවමාන ගැලවුම්කරුවාගේ ආසන දෙව්මැදුරේ පැවැත්වෙන විශේෂ සත්ප්‍රසාදය සඳහා මුලසුන දරනු ඇත.

30 වන සිකුරාදා ඔහු කුරුණෑගල හා මහනුවර රදගුරු පදවියට පැමිණෙන අතර, සියම් නිකායයේ මල්වට්ටේ සහ අස්ගිරියා පරිච්ඡේදවල ප්‍රධාන නාහිමිවරුන් හමුවීමටත්, මහනුවර දලදා මාලිගාව නැරඹීමටත් නියමිතය. අනතුරුව ඔහු පිලිමතලාව දේවධර්ම විද්‍යාලයට ගොස් සිසුන් හමුවී පසුව කුරුණෑගලට ගොස් එහිදී ක්‍රිස්තුස් රජුගේ ආසන දෙව්මැදුරේ සත්ප්‍රසාදය හා දේවගැතිවරයා ලෙස කටයුතු කරනු ඇත.

මෙම නියෝජිත කණ්ඩායම අගෝස්තු 31 සෙනසුරාදා උදෑසන ශ්‍රී ලංකාවෙන් පිටත් වීමටද නියමිතය.

1 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here