පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාර සම්බන්ධයෙන් ඉන්දියාවේ නිවාස පහක් වටලයි

ඉන්දියාවේ එන්.අයි.ඒ (ජාතික විමර්ශන ඒජන්සිය) මුස්ලිම් තරුණයින් කිහිප දෙනෙකුගේ නිවාස වැටලූ අතර ත්‍රස්තවාදී සහරාන් හසීම්ගේ වීඩියෝවක් සමාජ මාධ්‍යවල ප්‍රචාරය කිරීමේ චෝදනාව මත ඔවුන් දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට ගත් අතර තවත් තිදෙනෙකු එන්.අයි.ඒ හි පරීක්ෂණයක් සඳහා පෙනී සිටින ලෙස ඉල්ලා සිටියේය කොචිහි කාර්යාලයක්, ඩෙකන් ක්‍රොනිකල් වාර්තා කරයි.

පාස්කු ඉරිදා කොළඹ අසල පල්ලිවල සිදු වූවාක් මෙන්, වන්දනා ස්ථානවල දී ප්‍රාන්තය පුරා අනුක්‍රමික පිපිරීම් සිදුකිරීමේ සැලසුමක් සහිතව, ශ්‍රී ලංකාව හරහා එල්ටීටීඊ ත්‍රස්තවාදීන් හය දෙනෙකු ප්‍රාන්තයට ඇතුළු වීම පිළිබඳ බුද්ධි වාර්තාවකින් පසු පසුගිය සතියක කාලයක් කෝයිපූර් හි ආතතිය පැවතුනි. . නගරයේ සහ තදාසන්න ප්‍රදේශවල ප්‍රධාන ප්‍රදේශ දැඩි පොලිස් පරීක්ෂාවට ලක්ව ඇත.

එසේ තිබියදී කොචි සහ කොයිම්බතූර් හි එන්.අයි.ඒ කාර්ය මණ්ඩලයක් කණ්ඩායම් පහකට බෙදී බ්‍රහස්පතින්දා කොයිම්බතූර් හි මුස්ලිම් තරුණයින් පස් දෙනෙකුගේ නිවාස වටලා තිබේ. මෙම වැටලීම් උදෑසන 5 ට පමණ ආරම්භ වූ අතර උදේ 10 වන තෙක් උක්කඩම්-කොට්ටෙයි මෙඩු බිලාල් නගර්, වින්සන්ට් පාර සහ ජීඑම් නගර් යන ස්ථානවල රැඳී සිටියේය.

පසුගිය මාස කිහිපය තුළ ඔවුන්ගේ සමාජ මාධ්‍ය ගිණුම් නිරීක්ෂණය කිරීමෙන් හා ඔවුන්ගේ මතභේදාත්මක සටහන් සමාජ මාධ්‍යවල පටිගත කිරීමෙන් අනතුරුව එන්.අයි.ඒ කාර්ය මණ්ඩලය උමර් ෆාරුක්, ජනෆර් අලි, සමේසා මුබින්, මොහොමඩ් යසර්, සදාම් හුසේන් යන අයගේ නිවෙස්වලට ඇතුළු විය.

ශ්‍රී ලංකා අනුක්‍රමික පිපිරීම් පිටුපස මොළය ලෙස ක්‍රියා කළ බව කියන ත්‍රස්තවාදී සහරාන් හසීම්ගේ වීඩියෝවක් මෙම කණ්ඩායම විසින් මෑතකදී බෙදා ගන්නා ලදී. ඔවුන් සමේසා මුබින් සහ ජනෆර් අලි අත්අඩංගුවට ගෙන ප්‍රශ්න කර ඇති අතර ඉතිරි තිදෙනා සිකුරාදා කොචි එන්.අයි.ඒ කාර්යාලයට පැමිණෙන ලෙස ඉල්ලා සිටියහ. මීට මාස කිහිපයකට පෙර අනතුරු ඇඟවූ එන්.අයි.ඒ කාර්ය මණ්ඩලය සෙවණැලි ඔරලෝසුවක් ආරම්භ කළ අතර එම කල්ලියට ත්‍රස්තවාදී ව්‍යාපාර සමඟ සම්බන්ධයක් ඇතැයි සැක කෙරේ.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here