නාමල්ගේ විවාහ උත්සවය දවස් තුනක්

වයස අවුරුදු 33 ක් වන නාමල් වයස අවුරුදු 21 ක් වන ලිමිනි සමඟ විවාහ වෙයි. විපක්‍ෂනායක හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ පුත් පාර්ලිමේන්තු  මන්ත්‍රී නාමල් රාජපක්ෂ මහතාගේ විවාහ උත්සවය දින තුනක් පැවැත්වීමට කටයුතු සුදානම් කර ඇත.

ඒ ලබන මස සැප්තැම්බර් 12 , 14 සහ 17 යන දිනයන්හිදිය. පළමු දවස ගංගාරාම පංසලේ ද රාත්‍රියේදී තංගල්ලේ ද ප්‍රිය සම්භාෂණයක් පැවැත්වීමට සියලු කටයුතු සුදානම්ය. එමෙන්ම 14 වන දින සියළුම ආරාධිත අමුත්තන් සමගින් පෙ.ව 11 සිට පස්වරු 3 දක්වා වීරකැටිය කාල්ටන්හිදී ප්‍රිය සම්භාෂණය පැවැත්වේ.

එමෙන්ම 17 වන දින තානාපතිවරුන් ඇතුළු විශේෂ ආරාධිතයන්කිට නැවත උත්සවයක් කොළඹ ෂැන්ග්‍රි-ලා හෝටලයේදී සුදානම් කර ඇත. මහින්ද රාජපක්ෂ සහ ශිරන්ති වික්‍රමසිංහ රාජපක්ෂ දෙපලගේ පුත් නාමල් මෙලෙස අතිනත ගන්නේ තිලක් වීරසිංහ හා අරුණි වීරසිංහ දෙපලගේ දෙටු දියණිය වන ලිමිණි ය.

මේ අනුව මේ වන විට පාර්ලිමෙන්තුවේ 225 දෙනාටම පැමිණ සිටින ලෙස ඔහු ආරාධනා කර තිබේ. විවාහ උත්සවය කොළඹ ෂැන්ග්‍රි-ලා හෝටලයේදී පැවැත්වීමට නියමිතය. ඊට අමතරව ගමේ හා පල්ලියේ චාරිත්‍ර වාරිත්‍ර මේ සම්බන්ධයෙන් පිළිපැදිය යුතුය. මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ දේශපාලන ජීවිතයේ තීරණාත්මක වසරක් බවට 2019 දී රෝහිතා යොෂිතා පත්වූ අතර, නාමල් ද පදිංචි වීම එම පවුලට සහනයක් ගෙන දෙන අවස්ථාවකි. මෙම ප්‍රේම සම්බන්ධය වසර 2 ක කාලයක් පැවතුන බව වටහාගෙන ඇතත්, අවසන් මොහොත දක්වාම නාමල්ගේ විවාහය ගැන කිසිවෙකු දැන සිටියේ නැත.

මෙය මුල් වරට මාධ්‍යට ප්‍රකාශ වන්නේ පාස්කු බෝම්බ ප්‍රහාරයෙන් පසු මේ රටට පැමිණීමට ඉන්දීය අග්‍රාමාත්‍ය නරේන්ද්‍ර මෝඩි මහතා කළ විහිළුවක් මතය. ඒ ඔහුගේ උපන් දිනය ද මෙම විවාහ මංගල්‍යය දිනට යෙදී තිබමත් සමගිනි. වසර 2 ක ප්‍රේම සම්බන්ධයකින් පසු නාමල් ලිමිනි සමඟ විවාහ වීමට නියමිත බව එම අවස්ථාවේදී අනාවරණය විය.

කෝටිපති ව්‍යාපාරික තිලක් වීරසිංහ යනු ලිමිනිගේ පියා ය. ඔහු මරීනා හොටෙල් හෝල්ඩින්ග්ස් සමඟ කිමිදුම් සහ පිහිනුම් තටාක සම්බන්ධ ව්‍යාපාරයක් කරගෙන යයි. ඔවුන් රාජපක්ෂ පවුලේ අයව දැන හඳුනා ගෙන ඔවුන් සමඟ වසර 15 ක පමණ කාලයකි.

ගම්පහ යක්කල පදිංචි ලිමිනි යනු විවිධ ගුණාංග මෙන්ම විවිධ දක්ෂතා ඇති තරුණියකි. ඇය කොළඹ බිෂොප් විද්‍යාලයේ අධ්‍යාපනය හදාරා ඇති අතර ව්‍යාපාරික කටයුතු කෙරෙහි අවධානය යොමු කර ඇති අතර කලාව කෙරෙහි භක්තියක් ඇති අයෙකු වන අතර බෙර වාදනය පිළිබඳ කුසලතා පෙන්වන අයෙකු බව ඇගේ පියා පවසා තිබේ.

ඇය පාසැල් දේශීය සංගීත කණ්ඩායමේ සාමාජිකාවක් වූ අතර ශාස්ත්‍රීය අප්‍රිකානු සංගීතයට සම්බන්ධ බෙර වාදනය පිළිබඳ වැඩිදුර හැදෑරීමට හා දියුණු කිරීමට ඇය කටයුතු කර ඇත.

2017 දී සිය උසස් පෙළ සම්පූර්ණ කළ ලිමිනි එම වසරේම බෙර වාදනය පිළිබඳ ඇගේ කුසලතා ඉස්මතු කරමින් ‘ගොෂා’ නමින් ප්‍රසංගයක් පවත්වා තිබේ.21 හැවිරිදි ලිමිනිට බාල සොහොයුරෙකු වන ජැනිත් දැනට ජාත්‍යන්තර පාසලක සිසුවෙකි. ඉදිරියේදී ඇය සිය පියාගේ වියාපාර කටයුතු වලට සම්බන්දවිමට නියමිතය.

  • Ash.
0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here