නොවැම්බර් 16 හෝ 23 යන දිනවල ඡන්ද විමසීම් පැවැත්වෙනු ඇතැයි SLPP අපේක්ෂා කරයි

ජනාධිපතිවරණය නොවැම්බර් 16 හෝ 23 යන දිනවල පැවැත්වීමට ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ (එස්එල්පීපී) අපේක්ෂා කරයි. මහාචාර්ය ජී එල් පීරිස් අද මාධ්‍යවේදීන් අමතමින් කියා සිටියේ සෙනසුරාදා මැතිවරණය පැවැත්වෙන බවයි.

අද මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ඕනෑම වේලාවක ජනාධිපතිවරණය ප්‍රකාශයට පත් කිරීමට මැතිවරණ කොමිසමට හැකි බවත් පවසමින් ඔහු කොමිසමෙන් ඉල්ලා සිටියේ ඉක්මනින් මැතිවරණ ප්‍රකාශයට පත් කර මැතිවරණ නීති ක්‍රියාත්මක කිරීමට පියවර ගන්නා ලෙසයි.

මහාචාර්ය ජී එල් පීරිස් මහතා කියා සිටියේ මෑතදී ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ තීන්දුවක් ලබා දීමෙන් පසු පළාත් සභා මැතිවරණය ඉතා ඉක්මණින් පැවැත්විය නොහැකි බවයි. එහි ප්‍රතිපලයක් ලෙස දැන් අවධානය යොමු වී ඇත්තේ ජනාධිපතිවරණයට පමණි. ජනාධිපතිවරණය නොවැම්බර් 10 සිට දෙසැම්බර් 8 දක්වා ඕනෑම දිනයක පැවැත්විය යුතු බව ඔහු පැවසීය.

“සෙනසුරාදා දිනයක මැතිවරණයක් පැවැත්වෙනු ඇතැයි අපි අපේක්ෂා කරමු. එබැවින් මැතිවරණය නොවැම්බර් 16 හෝ 23 යන දිනවල පැවැත්වෙනු ඇතැයි අපි විශ්වාස කරමු. පීරිස් කියා සිටියේ එස්එල්පීපී සිය අපේක්ෂක ගෝඨාභය රාජපක්ෂ දැනටමත් තෝරාගෙන ඇති ජනාධිපතිවරණයට මුහුණ දීමට සූදානම් බවයි.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here