ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් පාකිස්තානයේ සංචාරය නොකිරීමට තීරණය කරයි

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන ක්‍රීඩකයින් බොහෝ දෙනෙක් ආරක්ෂක හේතූන් මත පාකිස්තානයේ සංචාරය නොකිරීමට තීරණය කර තිබේ.

2019 සැප්තැම්බර් 27 සිට 2019 ඔක්තෝබර් 09 දක්වා පාකිස්තානයේ සංචාරය කරන කණ්ඩායම එක්දින තරග 03 ක් සහ විස්සයි 20 තරග 03 ක් සඳහා ක්‍රීඩා කිරීම සඳහා මූලික සංචිතයේ කොටසක් ලෙස තෝරාගත් ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් සමඟ ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් මණ්ඩලය රැස්වීමක් පවත්වන ලදී.

මෙම රැස්වීමේ අරමුණ එළඹෙන සංචාරයේදී ආරක්ෂක විධිවිධාන පිළිබඳව ක්‍රීඩකයින් දැනුවත් කිරීම සහ ඔවුන් එක්දින හා විස්සයි 20 තරගමාලා සඳහා සංචිත තෝරා ගැනීම සඳහා තේරීම් කමිටුව පෙනී සිටීමට පෙර ඔවුන් සහභාගී වීමට කැමතිද නැද්ද යන්න සොයා බැලීමයි.

ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ හිටපු ගුවන් හමුදාපති, මාෂල් එයාර් රොෂාන් ගූනෙතිලෙක්, ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ ප්‍රධාන ආරක්ෂක උපදේශක ලෙස කටයුතු කළ ක්‍රීඩකයින්ට පාකිස්තානයේ ආරක්ෂක තත්ත්වය සහ ආරක්ෂක විධිවිධාන පිළිබඳව ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ සංචාරයේ දී ක්‍රියාත්මක කිරීමට සැලසුම් කර ඇති අතර සභාපතිවරයා ජාතික තේරීම් කමිටුවේ අසාන්ත ද මෙල්, අනාගත සංචාර සඳහා තෝරා ගැනීමේ ප්‍රතිපත්තිය පිළිබඳව පැහැදිලි කළේය.

එළඹෙන පාකිස්තාන සංචාරයට සහභාගී වීම හෝ නොකිරීම පිළිබඳව තීරණය කිරීමට ක්‍රීඩකයින්ට නිදහස ලබා දෙන බව ඔහු පැවසීය.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here