එජාප සජිත් කණ්ඩායම රනිල් සමග එකගතාවයකට

මීළඟ මැතිවරණයේදී එක්සත් ජාතික පෙරමුණේ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙස එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ නියෝජ්‍ය නායක සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා නම් කිරීමට සහාය දෙන එක්සත් ජාතික පක්ෂ අමාත්‍යවරු කියා සිටියේ එජාප නායක රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා සමඟ එකඟතාවකට පැමිණ ඇති බවයි.

කැබිනට් නොවන ආර්ථික ප්‍රතිසංස්කරණ හා මහජන බෙදාහැරීම් අමාත්‍ය ආචාර්ය හර්ෂ ද සිල්වා මහතා පැවසුවේ එක්සත් ජාතීන්ගේ හවුල්කරුවන් සමඟ සාකච්ඡා කිරීමෙන් අනතුරුව ගිවිසුමක් අත්සන් කරන බවයි.

ආචාර්ය හර්ෂ ද සිල්වා මහතා ට්විටර් පණිවුඩයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේ 2019 ජනාධිපති තරඟය සඳහා එක්සත් ජාතීන්ගේ නායකත්වයෙන් යුත් සන්ධාන අපේක්ෂකයා ලෙස සජිත් ප්‍රේමදාස නම් කිරීමට හවුල්කරුවන් සමඟ සාකච්ඡා කිරීමෙන් අනතුරුව දින කිහිපයකින් ගිවිසුම අවසන් කරන බවයි.

මේ අතර අමාත්‍ය හරින් ප්‍රනාන්දු මහතා ට්විටර් පණිවුඩයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේ එක්සත් ජාතීන්ගේ නියෝජ්‍ය නායක සජිත් ප්‍රේමදාසා ඊයේ රාත්‍රියේ අග්‍රාමාත්‍යවරයා සමඟ ඉතා ධනාත්මක සාකච්ඡාවක් පවත්වා ඇති බවත් දින කිහිපයකින් එක්සත් ජාතීන්ගේ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙස පත් කරන බවත් ය.

ඊයේ රාත්‍රියේ පැවති රැස්වීමෙන් අනතුරුව මාධ්‍යවේදීන් අමතමින් ප්‍රේමදාස පවසා ඇත්තේ අවසන් තීරණයකට එළඹීම සඳහා පක්ෂ සාමාජිකයින් අතර වැඩි සාකච්ඡා පවත්වන බවයි

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here