එජාප අපේක්ෂකයා ගැන වැඩි දුරටත් සාකච්චා

එක්සත් ජාතික පෙරමුණේ (යූඑන්එෆ්) ජනාධිපති අපේක්ෂකයා පිළිබඳව වැඩි සාකච්ඡා පැවැත්වීමට එක්සත් ජාතික පක්ෂය (යූඑන්පී) තීරණය කර තිබේ.

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ (එක්සත් ජාතීන්ගේ) නායක, අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ සහ එක්සත් ජාතීන්ගේ නියෝජ්‍ය නායක සජිත් ප්‍රේමදාස යන මහත්වරුන් ජනාධිපතිවරණයේදී එක්සත් ජාතික පෙරමුණේ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා පිළිබඳ සම්මුතියකට එළඹීමේ උත්සාහයක් ලෙස මෙලෙස සාකච්ඡා පැවැත්වූහ.

රැස්වීමෙන් අනතුරුව මාධ්‍යවේදීන් අමතමින් ප්‍රේමදාස මහතා කියා සිටියේ අවසන් තීරණයකට එළඹීම සඳහා පක්ෂ සාමාජිකයින් අතර වැඩි සාකච්ඡා පවත්වන බවයි. පැවැත්වූ සාකච්ඡා ධනාත්මක බවත්, ජනාධිපති අපේක්ෂකයා පිළිබඳ අවසන් තීරණයකට එළඹීමට ඔවුන් අපේක්ෂා කරන බවත් ඔහු පැවසීය.

තීරණයක් ලැබෙන්නේ කවදාද යන්න විමසූ විට ප්‍රේමදාස පැවසුවේ එවැනි දිනයක් නොමැති නමුත් ඔවුන් ඉක්මනින් තීරණයකට එළඹෙනු ඇතැයි අපේක්ෂා කරන බවයි. එජාප ජනාධිපති අපේක්ෂක ලෙස ප්‍රේමදාස මහතා තවමත් තීරණය කර නොමැති අතර ඔහු අපේක්ෂකයා ලෙස නම් කිරීම සඳහා සහයෝගය ලබා ගැනීමේ ව්‍යාපාරයක් ආරම්භ කර තිබේ.

තමා ඕනෑම විදිහකින් ජනාධිපතිවරණයට ඉදිරිපත් වන බව ප්‍රේමදාස පවසා ඇති අතර එජාප නායකයාගේ සහාය ඇතිව එසේ කිරීමට බලාපොරොත්තු වේ. කෙසේ වෙතත්, එක්සත් ජාතික සංවිධානයේ සමහර ජ්‍යෙෂ්ට සාමාජිකයින් ප්‍රේමදාස මහතාව අපේක්ෂකයා ලෙස තෝරා ගැනීමට සහාය නොදක්වයි

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here