Sat. Feb 29th, 2020

Colombo Gazette (Sinhala)

News and more from Sri Lanka in Sinhalese

ACJU විසින් මුස්ලිම්වරුන්ට අනතුරු අඟවන පණිවිඩ සංසරණය කිරීම ප්‍රතික්ෂේප කරයි

Read Time1 Minute, 8 Second

ශ්‍රී ලංකාවේ මුස්ලිම්වරුන්ට අනතුරු ඇඟවීමේ පණිවිඩයක් නිකුත් කළ බව සර් ලංකාවේ ජමියාතුල් උලමා (ACJU) ප්‍රතික්ෂේප කර තිබේ. ACJU විසින් කරන ලද ප්‍රකාශයක් අනුව එය “මුස්ලිම්වරුන්ට ආරක්ෂිත අනතුරු ඇඟවීමක්” යැයි පවසමින් අසත්‍ය පණිවිඩයක් බෙදා හැර ඇති අතර එය ACJU වෙතින් යැයි කියනු ලැබේ.

එවැනි තහවුරු නොකළ පණිවිඩ විශ්වාස නොකරන ලෙස හෝ ඒවා සංසරණය නොකරන ලෙස ACJU මහජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටියේය. “ACJU හි සියලුම නිල පණිවිඩ ACJU ලිපි ශීර්ෂය යටතේ එහි නිල මුද්‍රාව සමඟ මුදා හරිනු ඇති අතර එය ACJU – www.acju.lk වෙබ් අඩවියේ පළ කරනු ඇත” යනුවෙන් ACJU නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටී.

අසත්‍ය පණිවිඩ ප්‍රචාරය කිරීමෙන් වළකින ලෙස ACJU මුස්ලිම් ප්‍රජාවෙන් ඉල්ලා සිටියි

0 0
Advertisements

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *