පෝලන්ත ගුවන් සේවය කොළඹට ගුවන් ගමන් ආරම්භ කරයි

ලොට් පෝලන්ත ගුවන් සේවයේ බෝයිං 787 ඩ්‍රීම්ලයිනර් අද කොළඹට ගොඩ බැස්සේ LOT හි ආසියාවට පළමු නිත්‍ය, සෘතුමය ශීත ගුවන් ගමන් ආරම්භ කෙරිණි.

මෙම ගුවන් යානය සතියකට තුන් වතාවක් ක්‍රියාත්මක වන අතර පෝලන්තයේ සහ අනෙකුත් යුරෝපීය රටවල සිට ශ්‍රී ලංකාව දක්වා සංචාරක ගමනාගමනය ඉහළ නැංවේ.

“කොළඹ මේ වන විටත් ආසියාවේ ලොට් හි හත්වන ගුවන් ගමන් ගමනාන්තය වන අතර කලාපයට පළමු සෘතුමය ශීත සෘතු ගුවන් ගමන දියත් කළේය. අපගේ නවීන හා දිගු දුර යාත්‍රා වලින් අපි සම්පූර්ණයෙන්ම ප්‍රතිලාභ ලබන අතර විශාලතම විභවයන් ඇති ගමනාන්ත තෝරා ගනිමු. වසර ගණනාවක් තිස්සේ, දකුණු ආසියාව ශීත during තුවේ දී වැඩි වන සංචාරකයින්ගේ සංඛ්‍යාව අනුව වඩාත් සාම්ප්‍රදායික සංචාරක ගමනාන්ත සඳහා නිතර තෝරාගත් විකල්පයකි. වාර්ෂිකව මිලියන දෙකක පමණ මගීන් යුරෝපයේ සිට කොළඹ දක්වා ගමන් කරයි. මෙම ශීත, තුව, අපගේ ඉල්ලුමට ස්තූතිවන්ත වන්නට, මගීන්ට පාරාදීස දූපතක් වන ලංකාවට යාමට හැකි වනු ඇත, ”ලොට් පෝලන්ත ගුවන් සමාගමේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී රෆා මිල්කාර්ස්කි පැවසීය.

වෝර්සෝ සහ කොළඹ අතර ගුවන් ගමන් කාලසටහන සැලසුම් කර ඇත්තේ වෝර්සෝ හි චොපින් ගුවන්තොටුපලේදී පෝලන්තය, බටහිර යුරෝපය සහ ස්කැන්ඩිනේවියාව, බෝල්ටික් අලුතු රටවල් අයත් වෙයි

(Colombo Gazette and aviation24.be)

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here