ජනාධිපතිවරණයේ ජන්ද මිලදී ගැනීමක්

නොවැම්බර් 16 ජනාධිපතිවරණය සඳහා “ඡන්ද මිලදී ගැනීමට” උත්සාහ කරන බවට සමස්ත ලංකා මක්කල් කොන්ග්‍රසය (ACMC) අනතුරු අඟවා තිබේ.

නව ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පෙරමුණේ ජනාධිපති අපේක්ෂක සජිත් ප්‍රේමදාස පරාජය කිරීමේ උත්සාහයක් ලෙස විශේෂයෙන් මන්නාරම් ප්‍රදේශයේ ඡන්ද මිලදී ගැනීමේ පියවර පිළිබඳව තමන්ට දන්වා ඇති බව ඒසීඑම්සී නායක හා වන්නි දිස්ත්‍රික් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රිෂාඩ් බතියුදීන් මහතා පැවසීය.

එළඹෙන ජනාධිපතිවරණයේදී ප්‍රේමදාසයට සහය දෙන බවට ACMC පොරොන්දු වී තිබේ.“එළඹෙන ජනාධිපතිවරණය නිත්‍ය ජනාධිපතිවරණයක් නොව ශ්‍රී ලංකාවේ අනාගතය සඳහා ඉතා තීරණාත්මක එකක් වනු ඇත. මෙම මැතිවරණයේ ප්‍රථිපල මත පදනම්ව ශ්‍රී ලංකා සුළුතර ප්‍රජාවන්ගේ නිදහස හෝ වහල්භාවය තීරණය කරනු ලැබේ.

දෙමළ කතා කරන දේශපාලන පක්ෂ සහ සුළුතර පක්ෂ එකමුතුව සිටින්නේ සුළු ජාතීන් වහල්භාවයට පත්කරන පීඩාකාරී කුරිරු පාලනයකට එරෙහිව ආරක්ෂා කිරීම සඳහා ප්‍රේමදාස් වෙත දක්වන සහයෝගය බව ඔහු පැවසීය.

සජිත් ප්‍රේමදාස සහ අප පරාජය කිරීම සඳහා ඉදිරි දිනවලදී මන්නාරම් ප්‍රදේශයේ සංවිධානාත්මක ඡන්ද මිලදී ගැනීමක් සිදුවන බව අපට දන්වා තිබේ. මෙම ප්‍රදේශයේ සමහර ධනවතුන් විපක්ෂ අපේක්ෂකයාට පක්ෂව ඡන්ද මිලදී ගැනීම සඳහා මුදල් භාර දීමට සූදානම් වෙති. අමතර රුපියල් කිහිපයකින් රැවටෙන්න එපා, ඔබේ ඡන්දය විකුණා ඔබේ ඡන්දය ප්‍රකාශ නොකරන්න, ”බතියුදීන් පැවසීය.

1981 අංක 15 දරන ජනාධිපතිවරණ පනතේ 66) ()) වගන්තිය යටතේ ඡන්දය මිල දී ගැනීම නීති විරෝධී වන අතර ශ්‍රී ලංකාවේ වංචනික ක්‍රියාවකි.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here