යාපනය ගුවන් තොටුපලේ ජාත්‍යන්තර වාණිජ ගුවන් ගමන් සඳුදා සිට

එයාර් ඉන්දියාවේ පූර්ණ අනුබද්ධිත සමාගමක් වන එලායන්ස් එයාර් ගෝලීය වශයෙන් ව්‍යාප්ත කිරීමටත්, යාපනයේ ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපලේ සිට චෙන්නායි ජාත්‍යන්තර ගුවන්තොටුපළ දක්වා 2019 නොවැම්බර් 11 සිට වාණිජ ගුවන් ගමන් ආරම්භ කිරීමටත් සූදානම් වේ.

සඳුදා, බදාදා සහ සෙනසුරාදා දිනවල නගර දෙක සම්බන්ධ කරමින් සෘජු ගුවන් මෙහෙයුම් සිදුකරන බව ගුවන් සමාගම සතුටින් ප්‍රකාශ කරයි. 9I 102 ගුවන් යානය යාපනයේ සිට පැය 1245 ට IST සිට පිටත් වී පැය 1410 ට චෙන්නායි වෙත ළඟා වේ. 9I 101 ගුවන් යානය චෙන්නායි සිට පැය 1035 ට IST ට පිටත් වී පැය 1200 ට IST ට යාපනයට පැමිණේ.

එලායන්ස් එයාර් දැනට ඉන්දියාවේ ගමනාන්ත 53 ක් සම්බන්ධ කරන අතර දිනකට පිටත්වීම් 113 කි. එලායන්ස් එයාර් හි අභිලාෂයට දුම්රිය ස්ථාන ලැයිස්තුවට 54 වන සහ පළමු ජාත්‍යන්තර එකතු කිරීම යාපනයයි.

මෙම ගුවන් ගමන විවිධ ආකාරවලින් විශේෂයි. එලායන්ස් එයාර් හි මංගල ජාත්‍යන්තර සංචාරය හැරුණු විට, එය වසර 41 ක පරතරයකින් පසු යාපනය ඉන්දියාවට (චෙන්නායි) සම්බන්ධ කරයි. යාපනයේ සිට පියාසර කරන්නන්ට දැන් ට්‍රිචි, මදුරෙයි, දිල්ලි, ට්‍රිවන්ඩ්‍රම්, ගෝවා, හයිද්‍රාබාද්, කුවේට්, මස්කට්, ඩුබායි, සාජා හරහා චෙන්නායි හරහා ගුවන් ගමන් වඩාත් පහසු කරවයි.

දිවයින වන ශ්‍රී ලංකාව තමිල්නාඩුවේ අගනුවර වන චෙන්නායි හා සම්බන්ධ කිරීම ගැන එලායන්ස් එයාර් ඉමහත් ආඩම්බරයට පත්වේ. විදේශීය සංචාරකයින්, විශේෂයෙන් සෞඛ්‍ය සංචාරකයින් විසින් වැඩිපුරම නරඹන ලද ඉන්දියානු නගර අතර චෙන්නායි ද එයට ‘ඉන්දියාවේ සෞඛ්‍ය ප්‍රාග්ධනය’ යන ජනප්‍රිය අන්වර්ථ නාමය ලබා දෙයි. ඉන්දියාවේ මෝටර් රථ කර්මාන්තයෙන් තුනෙන් එකකට වැඩි ප්‍රමාණයක් නගරය තුළ පිහිටා ඇති චෙන්නායි නගරය “ඉන්දියාවේ ඩෙට්‍රොයිට්” ලෙසද නම් කර ඇත.

සීඑම්ඩී එයාර් ඉන්දියා සමූහයේ ශ්‍රී අශ්වානි ලොහානි මහතා මෙම අවස්ථාවෙහිදී සිය හැඟීම් ප්‍රකාශ කළේ ‘ආඩම්බර මොහොතක් – එයාර් ඉන්දියා සමූහයේ දෙවන ගුවන් සේවය ගෝලීයව ගමන් කරයි’. යාපනය – චෙන්නායි ගාස්තු ඩොලර් 45 සිට ඇරඹෙන අතර ඊට අදාළ රජයේ බදු / බදු ඩොලර් 53 කි. චෙන්නායි – යාපනය ගාස්තු ආරම්භ වන්නේ ඩොලර් 3990 / – ක් සහ ඊට අදාළ රජයේ බදු / බදු ය.

එලායන්ස් එයාර් සිය ජාලය නංවාලීම සහ ඉන්දියාව සහ ඉන් ඔබ්බට ඉහළ සම්බන්ධතාවයක් ඇති කිරීම සඳහා නිරන්තර උත්සාහයයි. ටිකට්පත් වෙන්කරවා ගැනීමට සහ අපගේ විවිධ ප්‍රවර්ධන දීමනා ගැන වැඩි විස්තර දැනගැනීම සඳහා www.airindia.in වෙත පිවිසෙන්න හෝ අපගේ ඕනෑම සංචාරක නියෝජිතයෙකු අමතන්න.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here