ගෝඨාගේ ජයග්‍රහණය ගැන අහිම්සා බියෙන්

ඝාතනයට ලක්වූ මාධ්‍යවේදී ලසන්ත වික්‍රමෙතුංගගේ දියණිය වන අහිම්සා වික්‍රමතුංගේ පවසන්නේ ජනාධිපතිවරණයේදී ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ (එස්එල්පීපී) ජනාධිපති අපේක්ෂක ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා ජයග්‍රහණය කළහොත් එහි ප්‍රතිවිපාක ගැන තමන් බිය වන බවයි.

අද දින නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් අහිම්සා වික්‍රමතුංගේ මෙසේ පවසයි.

“මා දකින දෙය වඩා පෞද්ගලික ය. පරාජය කළ නොහැකි, ඇදහිය නොහැකි හා ආදරණීය පියෙකුගේ සෙවණෙහි හැදී වැඩුණු කුඩා දරුවෙකුව මම දකිමි. ත්‍රස්තවාදයේ නින්දිත හා බියගුලු ක්‍රියාවකින් තම පියා ඝාතනය කළ මොහොතේ ජීවිතය උඩු යටිකුරු කළ අයෙකු මම දකිමි. තම පියාගේ මෙහෙවර ඉදිරියට ගෙනයාමේ භයානක අභියෝගයට මුහුණ දුන් අයෙකු මම දකිමි. අපේක්ෂක සජිත් ප්‍රේමදාස පැමිණියේ කෙසේද යන්න පිළිබඳ කථාව පවසන විට, ඔහුගේ ගමන, ඔහුගේ වේදනාව සහ ඔහුගේ අරගල මගේම සමීපව පිළිබිඹු වී ඇති බවට හැඟීමෙන් මිදීමට මට නොහැකිය.

“මෙම මැතිවරණයේදී, එක් තේරීමක් මගේ ආත්මය හැඩගස්වා ගත් එකම ගින්නෙන් ව්‍යාජ ලෙස සකස් කළ මිනිසෙකි. විකල්පය නම් මගේ පියාගේ ඝාතනය රූපවාහිනියෙන් සැමරූ බියගුල්ලෙකි. ජනාධිපති ප්‍රේමදාස ඝාතනය කිරීම ගැන ප්‍රභාකරන් පවා පුරසාරම් දෙඩුවේ නැත. නමුත් ගෝඨාභය රාජපක්ෂට මගේ පියා මරා දැමූ විට ඔහුගේ ප්‍රීතිය සැඟවීමට නොහැකි විය. මෙම ප්‍රහාරයට හමුදාව සම්බන්ධ බවට සාක්ෂි මතු වූ විට, ඔහු වෙනත් මාධ්‍යවේදීන් විමර්ශනය කිරීමට හෝ ආරක්ෂා කිරීමට පොරොන්දු නොවීය. වැරදිකරුවන් යුක්තියෙන් ආරක්ෂා කරන බවට ඔහු පොරොන්දු විය. ලේ වැගිරීම් වලින් වචන හමුවන්නේ බියගුල්ලන්ට පමණි.

අසංඛ්‍යාත සාපරාධී චෝදනා හමුවේ ගෝතබයා රාජපක්ෂ කිසි විටෙකත් තම නිර්දෝෂීභාවය ඔප්පු කර නැති බවත්, ඒ වෙනුවට සෑම විටම ප්‍රමාදයන් සහ තාක්‍ෂණික ක්‍රමවේදයන් මැඩපවත්වා ඇති බවත් අහිම්සා පවසයි.

 

Full statement:

https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://colombogazette.com/wp-content/uploads/2019/11/My-Statement-on-Presidential-Election.pdf&hl=en_US

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here