යුරෝපයෙන් වැඩි සංචාරකයින් සංඛ්‍යාවක් ශ්‍රී ලංකාවය

ශ්‍රී ලංකාව බටහිර යුරෝපයෙන් වැඩි සංචාරකයින් ඉලක්ක කරගන්නේ එම රටවලින් සංචාරකයින් උපයන ඉහළ ආදායම සහ ඉහළ වටිනාකම නිසා බව ශ්‍රී ලංකා සංචාරක ප්‍රවර්ධන කාර්යාංශය (SLTPB) පවසයි.

ශ්‍රී ලංකාවට මෙම ප්‍රයත්නය අතිශයින්ම වැදගත් වනු ඇත. අද නිකුත් කළ නිවේදනයක දැක්වෙන්නේ, ලොව පුරා නරඹන්නන් 5000 කට අධික සංඛ්‍යාවක් සහභාගී වූ කෑන්ස් හි දී ප්‍රංශයේ අයිඑල්ටීඑම් 18 වන සංස්කරණයට සහභාගී වූ බවයි.

විවිධ සංචාරක අවස්ථාවන් සහිතව ශ්‍රී ලංකාව ලොව හොඳම සංචාරක ගමනාන්තයක් ලෙස ඉස්මතු කිරීමේ මෙහෙයුමට සංචාරක වෙළඳ නියෝජිතයින් 13 දෙනෙකු ශ්‍රී ලංකා දූත පිරිසට එක් වූ අතර වර්ණවත් ශ්‍රී ලංකා මණ්ඩපය නරඹන්නන්ගේ අවධානය දිනා ගත්හ.

ශ්‍රී ලංකාව ඉහළ පෙළේ වෙළෙඳපොළකට ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා කදිම වේදිකාවක් ලෙස අයිඑල්ටීඑම් සැලකේ. ශ්‍රී ලංකා ටෙලිකොම් ආයතනය කියා සිටියේ මෙම ප්‍රදර්ශනයට ඔවුන්ගේ දායකත්වය එක් කිරීමෙන් දේශීය සංචාරක නියෝජිතයින්ට නව සම්බන්ධතා හා නව ව්‍යාපාරික අවස්ථා සොයා ගැනීමට හැකි වූ බවත්, කර්මාන්තයේ සගයන් හා සේවාදායකයින් හමුවීමට ILTM ප්‍රධාන වෙළඳපොල ස්ථානයක් වන බවත්ය. මෙම අවස්ථාවට සහභාගිවන්නන්ට ඔවුන්ගේ සුඛෝපභෝගී නිෂ්පාදන පිළිබඳ දැනුවත්භාවය වැඩි කිරීමටත්, වැඩි පිළිගැනීමක් ලබා ගැනීමටත්, ශ්‍රී ලංකා සංචාරක සුඛෝපභෝගී නිෂ්පාදන තවදුරටත් ප්‍රවර්ධනය කිරීමටත් අවස්ථාව ලැබුණි.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here