ඉන්දියානු සචාරකයින් වැඩි කර ගැනීමට වැඩපිළිවෙලක්

මේ වසරේදී ඉන්දියාවෙන් වැඩි වියදම් සහිත සංචාරකයින් ගෙන්වා ගැනීමට ශ්‍රී ලංකාව බලාපොරොත්තු වේ. ශ්‍රී ලංකා සංචාරක ප්‍රවර්ධන කාර්යාංශය (SLTPB) 2020 වර්ෂය සඳහා ඉන්දියාවේ නවදිල්ලියේ 2020 ජනවාරි 8 සිට 10 දක්වා දකුණු ආසියාවේ සංචාරක හා සංචාරක හුවමාරුව (SATTE) 2020 සඳහා සිය පළමු සාර්ථක සහභාගීත්වය ලබා දුන් බව SLTPB අද නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් පවසයි.

2020 සඳහා එහි නවතම ප්‍රවර්ධන ක්‍රියාකාරකම් සහ සැලසුම් සහ ඔවුන් සහභාගී වීමට අපේක්ෂා කරන ප්‍රවර්ධන වැඩසටහන් සහ ප්‍රදර්ශන පිළිබඳව මාධ්‍ය සහ මහජනතාව දැනුවත් කිරීම සඳහා ශ්‍රී ලංකා ටෙලිකොම් පුවත්පත් සාකච්ඡාවක් ද පැවැත්වීය.

SATTE 2020 යනු ඉන්දියාවේ ප්‍රමුඛතම B2B සංචාරක වෙළඳ ගිවිසුම් ප්‍රදර්ශනය වන අතර එය සෑම වසරකම අතිවිශාල අමුත්තන් සංඛ්‍යාවක් පැමිණේ. මෙම වසරේ සිදුවීම සාර්ථකව අවසන් වූයේ එහි 26 වන වසර තුළ අඩි 40 ක histor තිහාසික සියයට 40 කින් වැඩි වීමත් සමඟ ය. තෙදින ව්‍යාපාරික ජාලකරණ වෙළඳ ප්‍රදර්ශනය වන SATTE 2020 රටවල් 50 කට අධික සංඛ්‍යාවක සහ ඉන්දියානු ප්‍රාන්ත 28 ක ප්‍රදර්ශකයින් 1000 කට අධික සංඛ්‍යාවක් සහභාගී වූ විශාලතම උත්සවය විය. මෙම දැවැන්ත ප්‍රදර්ශනයට කර්මාන්තයෙන් ද විශාල ප්‍රතිචාරයක් ලැබී ඇති අතර එයට සංචාරක අමාත්‍යාංශය, ඉන්දියානු රජය සහ ලෝක සංචාරක සංවිධානය (UNWTO) පූර්ණ සහයෝගය ලබා දී ඇත. වසර ගණනාවක් පුරා, SATTE ප්‍රදර්ශකයින් සහ අමුත්තන් (ජාත්‍යන්තර හා දේශීය ගැනුම්කරුවන් ඇතුළුව) යන දෙඅංශයෙන්ම වර්ධනය වී ඇති අතර අද දකුණු ආසියාවේ සංචාරක හා සංචාරක කර්මාන්තයේ විශාලතම ජාල සංසදය වේ.

ඉන්දියාව ලෝකයේ වේගයෙන් වර්ධනය වන පිටතට යන වෙළඳපොලක් ලෙස හඳුනාගෙන ඇති අතර 2020 දී පිටතට යන සංචාරකයින්ගේ පිටත්වීම් මිලියන 50 දක්වා වර්ධනය වනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ.

ශ්‍රී ලංකා සංචාරක කර්මාන්තයේ වැදගත් ප්‍රභවයක් ලෙස ඉන්දියාව හඳුනාගෙන තිබේ. ශ්‍රී ලංකා ටෙලිකොම් බැංකුව අතීතයේ දී SATTE සඳහා සහභාගී වී ඇති අතර වැඩිවෙමින් පවතින උනන්දුව කර්මාන්තය විසින් පෙන්නුම් කරයි. වසර ගණනාවක් පුරා සංචාරකයින් විශාල සංඛ්‍යාවක් ගමනාන්තයට ගෙන්වා ඇති ශ්‍රී ලංකාවේ හොඳම වෙළඳපොලවල් දහයෙන් එකක් ඉන්දියාවයි.

මෙම අවස්ථාවට සහභාගී වීමේ මූලික පරමාර්ථය වන්නේ 2020 දී ඉන්දියාවේ සිට ශ්‍රී ලංකාවට සංචාරකයින්ගේ පැමිණීම වැඩි කිරීම, ඉන්දියාවේ සිට ශ්‍රී ලංකාවට ඉහළ වියදම් කරන්නන්ගේ පැමිණීම වැඩි කිරීම, සංචාරක මාධ්‍යවේදීන්, සංචාරක ක්‍රියාකරුවන් සහ බ්ලොග්කරුවන් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණීමට දිරිගැන්වීම සහ එහි එතරම් ප්‍රසිද්ධ නැති ආකර්ෂණයන් ය. එමඟින් පරිපූර්ණ සංචාරකයා සඳහා නිවාඩු අවස්ථා රාශියක් සමඟින් පිටවන සංචාරක ගමනාන්තයක් ලෙස ශ්‍රී ලංකාවට තම ස්ථානය සුරක්ෂිත කර ගත හැකිය.

සංස්කෘතීන් හා චාරිත්‍ර දෙකම එකිනෙකට තරමක් සමාන වන අතර, ජාතීන් දෙක අතර බොහෝ සමානකම් ඇති හෙයින්, ඉන්දියානු විවාහ මංගල්‍යයක් සඳහා සුදුසුම ගමනාන්තය වීම සම්බන්ධයෙන් ශ්‍රී ලංකාවට කිසිදු ගැටළුවක් නොමැත.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here