කතානායකගෙන් JVP බැදුම්කර ගැන ඉල්ලයි

ලබන සතියේ කථානායක කරු ජයසූරිය හමුවී මහ බැංකු භාණ්ඩාගාර බැඳුම්කර වංචා අධිකරණ වෛද්‍ය වාර්තාව පාර්ලිමේන්තුවට නිකුත් කරන ලෙස ඉල්ලා සිටින බව ජනතා විමුක්ති පෙරමුන (ජේවීපී) පවසයි.

ජේවීපී පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී බිමල් රත්නායක මහතා අද මාධ්‍යවේදීන් අමතමින් කියා සිටියේ ජේවීපී ජනවාරි 21 වනදා කථානායකවරයා හමුවී විධිමත් ඉල්ලීමක් කරන බවයි.

නීතිපතිවරයාගේ උපදෙස් නොතකා වාර්තාව නිකුත් කිරීමට කථානායකවරයාට බලය ඇති බව ඔහු පැවසීය. මහ බැංකු භාණ්ඩාගාර බැඳුම්කර වංචාව පිළිබඳ අධිකරණ වෛද්‍ය වාර්තාව පාර්ලිමේන්තුවට නිකුත් නොකරන ලෙස නීතිපතිවරයා කථානායක කරු ජයසූරිය මහතාට උපදෙස් දී තිබේ.

මේ වන විට අධිකරණ වෛද්‍ය වාර්තාව නිකුත් කිරීම සුදුසු නොවන බව නීතිපතිවරයා සඳහන් කර තිබුණි. මහ බැංකු භාණ්ඩාගාර බැඳුම්කර වංචාව පිළිබඳ අධිකරණ විගණන වාර්තාව පසුගිය නොවැම්බර් මාසයේදී රාජ්‍ය ව්‍යවසාය පිළිබඳ කාරක සභාවට (කෝප්) ඉදිරිපත් කරන ලදී.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here