ශ්‍රී ලංකා දූත පිරිස සුල්තාන් රාජ්‍යයට ශෝකය ප්‍රකාශ කරති

අමාත්‍ය සුසිල් ප්‍රේමජයන්ත, ශ්‍රී ලංකා පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ෆයිසර් මුස්තාපා සමඟ ඕමානයේ සුල්තාන් රාජ්‍යයට පැමිණ ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ සහ අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ ශෝකය ප්‍රකාශ කර ඇත.

ශ්‍රී ලංකාවේ විශේෂ තානාපතිවරයා සිය ඕමාන් සගයා අමතා විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය දිනේෂ් ගුණවර්ධනගේ ශෝක පණිවුඩය ද රැගෙන ගියේය.2020 ජනවාරි 15 ​​වන දින මස්කට්හි ඕමාන් සුල්තාන් රාජ්‍යයේ විදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශයේ පැවති රැස්වීමකදී ශෝක පණිවුඩ ලිපිය ඕමාන් සුල්තාන් රාජ්‍යයේ විදේශ කටයුතු පිළිබඳ අමාත්‍ය යූසුෆ් බින් අලවි බින් අබ්දුල්ලා මහතා වෙත භාර දෙන ලදී.

ඕමානයේ සුල්තාන් රාජ්‍යයේ තානාපති අමීර් අජ්වාඩ් ද විශේෂ තානාපතිවරයා සමඟ සම්බන්ධ විය. අභාවප්‍රාප්ත උන්වහන්සේගේ අභාවය පිළිබඳව ශ්‍රී ලංකාවේ ගැඹුරු ශෝකය සහ අනුකම්පාව ප්‍රකාශ කරමින් ශ්‍රී ලංකාවේ විශේෂ තානාපති අමාත්‍ය ප්‍රේමජයන්ත ප්‍රකාශ කළේ අභාවප්‍රාප්ත උන්වහන්සේගේ සුල්තාන් කබූස් බින් සයිඩ් දූරදර්ශී නායකයෙකු සහ ශ්‍රී ලංකාවේ සැබෑ මිතුරෙකු බවයි. උන්වහන්සේගේ සමුගැනීම පියවා ගත නොහැකි පාඩුවක් වන අතර කලාපයට මෙන්ම ලෝකයටද සාමය හා සමගිය ඇති කිරීමට ඔහු කළ දායකත්වය සදහටම සිහිපත් වේ. ශ්‍රී ලංකාවේ විශේෂ නියෝජිතයා ද කියා සිටියේ රාජකීය පවුලේ සාමාජිකයින්ගේ සහ ඕමානයේ සුල්තාන් රාජ්‍යයේ ජනතාවගේ ශෝකය ශ්‍රී ලංකාවේ ජනතාව බෙදා ගන්නා බවයි.

රාජ්‍ය තාන්ත්‍රික කටයුතු පිළිබඳ උප ලේකම් එච්.ඊ. කලීෆා බින් අලි අල්හාර්ති සහ ඕමාන් සුල්තාන් රාජ්‍යයේ විදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශයේ බටහිර ආසියානු දෙපාර්තමේන්තුවේ ප්‍රධානී එච්.ඊ. මෙම රැස්වීමේදී ඕමානයේ විදේශ කටයුතු පිළිබඳ වගකිවයුතු අමාත්‍යවරයා සමඟ ෂෙයික් හිලාල් මර්හුන් සාලෙම් අල් මාමාරි මෙහිදී හමුවී ඇත.

0 0
Advertisements

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here