ශෝකය ප්‍රකාශ කිරීම සඳහා ජනාධිපති දූත පිඉසක් ඕමානයට

ඕමාන් පාලක සුල්තාන් කබූස්ගේ අභාවය පිළිබඳව සිය ශෝකය ප්‍රකාශ කිරීම සඳහා ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා ජ්‍යෙෂ්ඨ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරුන් දෙදෙනෙකු සුල්තාන් රාජ්‍යය වෙත පිටත්ව ගොස් ඇත. ඒ අනුව ජාත්‍යන්තර සහයෝගීතා රාජ්‍ය අමාත්‍ය සුසිල් ප්‍රේම්ජයන්ත් සහ හිටපු අමාත්‍ය සහ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ෆයිසර් මුස්තාපා අඟහරුවාදා සවස ඕමානය බලා පිටත්ව ගියහ.

“ඕමානයේ සුල්තාන් රාජ්‍යයේ සුල්තාන් උතුමාණන්ගේ අභාවප්‍රාප්ත සුල්තාන් කබූස් බින් සයිඩ්ගේ අභාවය ගැන සැලවීමෙන් මම අතිශයින්ම කනගාටුවට පත් වන බව ජනාධිපති ගෝඨාභය පවසා ඇත.

මස්කට් හි ශ්‍රී ලංකා තානාපති අමීර් අජ්වාඩ් මහතා ප්‍රකාශ කළේ ශ්‍රී ලංකා දූත පිරිස සඳහා නව පාලක හයිතම් බින් තාරික් සමඟ ශ්‍රී ලංකා ජනාධිපතිතුමා සිය රටවැසියන් වෙනුවෙන් ශෝකය ප්‍රකාශ කිරීමට කටයුතු සූදානම් කර ඇති බවයි.

“දශක ගණනාවක් තිස්සේ ඕමානය සාර්ථකව පාලනය කළ මෙම ශ්‍රේෂ්ඨ පාලකයාගේ අභාවය පිළිබඳව අපගේ හෘදයාංගම ශෝකය වෙනුවෙන් ශ්‍රී ලංකාව නියෝජනය කිරීම ගැන මම ආඩම්බර වෙමි,” මුස්තාපා මහතා කියා සිටියේ නව රාජකීය පාර්ලිමේන්තුවට ජනාධිපති රාජපක්ෂගේ සුබ පැතුම් සහ සුබ පැතුම් පිරිනැමෙන බවයි.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here