ජනතාවට එකතු වෙන්න එපා කිව්වහම ක්‍රිකට් ගහනවා

මහජනතාවට රැස්නොවෙන ලෙස රජය විසින් දැනුම් දීමක් සිදු කර තිබිය දී ඇතැම් පිරිස් නිවාඩු කාලයේ ක්‍රීඩා පිටිවලට එකතු වී ක්‍රිකට් සෙල්ලම් කරන බවට දැන ගන්න ලැබී ඇතැයි යුද හමුදාපති ශවේන්ද්‍ර සිල්වා මහතා පවසයි.

කොවිඩ් 19 පැතිරීම වැළැක්වීමේ ජාතික ක්‍රියාන්විත මධ්‍යස්ථානයේ විශේෂ මාධ්‍ය හමුවට එක්වෙමින් ඒ මහතා මෙම අදහස් පළ කළේය.

මාර්තු 1 – 15 කාලය තුළ පිටරටින් ලංකාවට පැමිණි පිරිසට ලියාපදිංචි වීමට කාලයක් ලබා දුන් බවත් ඒ කාලසීමාව තුළ පුද්ගලයින් 4000ක් පමණ ලියාපදිංචි වී ඇතැයි ද හමුදාපතිවරයා පැවසීය.

ඇතැම් පුද්ගලයින් මේ දින දෙකේ හඳුනා ගෙන ඇති අතර ඔවුන්ට නිවෙස්වල ස්වයං නිරෝධායනයකට ලක් වෙන ලෙස දැනුම් දි ඇතැයි ද පැවසු ඒ මහතා ඇතැම් පිරිස් රට තුළ මෙවැනි ආපදා තත්ත්වයක් පවතින විට ඉතා සැහැල්ලුවෙන් ක්‍රිඩා කිරීමට යොමුව ඇතැයි ද කියා සිටියේය.

0 0
Advertisements

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here