ඇඳිරි නීති සමයේ ජංගම ස්වයංක්‍රීය ටෙලර් යන්ත්‍ර ඔබ ලඟට

දැනට පවතින ඇඳිරි නීතිය යටතේ බැංකු විසින් ස්වයංක්‍රීය ටෙලර් යන්ත්‍ර පහසුකම් පිළිබඳව සලකා බලමින් සිටින බව නිලධාරීහු පවසති.

රට පුරා ඇඳිරි නීතිය දැන් දින ගණනාවක් පවතින අතර එය දිගටම පැවතිය හැකිය. සමාජ මාධ්‍යවල මෙම ගැටලුවට ප්‍රතිචාර දක්වමින් අත්‍යවශ්‍ය සේවා සඳහා වූ විශේෂ ජනාධිපති කාර්ය සාධක බලකායේ මාධ්‍ය සම්බන්ධීකරණ අංශයේ ප්‍රධානී මහාචාර්ය චරිත හේරත් කියා සිටියේ මෙම ගැටළුව විසඳීම සඳහා රජය බැංකු සමඟ සාකච්ඡා කරමින් සිටින බවයි.

ජංගම ස්වයංක්‍රීය ටෙලර් යන්ත්‍ර පහසුකම් හඳුන්වා දීමට රාජ්‍ය හා පෞද්ගලික බැංකු එකඟ වී ඇති බව ඔහු පැවසීය.

“වලංගු ප්‍රශ්නය. ඔවුන්ගේ ගිණුම් වලින් මුදල් ලබා ගැනීම සඳහා යම් ජංගම පහසුකමක් පිළියෙල කිරීමට අපි උත්සාහ කරමු. ජංගම ස්වයංක්‍රීය ටෙලර් යන්ත්‍ර පහසුකම් හඳුන්වා දීමට රාජ්‍ය හා පෞද්ගලික බැංකුකරුවන් එකඟ විය. පීපල්ස් බැංකුව දැනටමත් එය ආරම්භ කර ඇත. මෙම ගැටළුව ඉක්මනින් විසඳීමට අපගේ උපරිම උත්සාහය දරයි.

කිරීටක කොරෝනා වෛරසය පැතිරීම වැළැක්වීම සඳහා ශ්‍රී ලංකාවේ දැඩි ඇඳිරි නීතිය පනවා තිබේ

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here