13 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය ක්‍රියාත්මක කිරීම තම ප්‍රතිපත්තිය බව සජිත් පවසයි

ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවේ 13 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය ක්‍රියාත්මක කිරීම තම ප්‍රතිපත්තිය බව සමගි ජන බලවේග නායක සජිත් ප්‍රේමදාස පවසයි.

නිව් ඉන්දියන් එක්ස්ප්‍රස් සමඟ සම්මුඛ සාකච්ඡාවකට එක්වෙමින් ප්‍රේමදාස මහතා පළාත් සභා පද්ධතිය ශක්තිමත් කිරීමට බලාපොරොත්තු වන බව පැවසීය.

“මගේ ප්‍රතිපත්තිය වනුයේ පළාත් සභා පද්ධතිය ශක්තිමත් කරමින් 13 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය ක්‍රියාත්මක කිරීම සහ ඒකීය රාජ්‍යයක පරාමිතීන් තුළ කළ හැකි පුළුල්ම, ගැඹුරු, බලය බෙදා හැරීම සහ ස්වාධීනත්වය සහතික කිරීම ය” යි ඔහු පැවසීය.

ශ්‍රී ලංකාව ආසියානු ඉරණමකට, සමහර විට යුරේසියානු හෝ මහා යුරේසියානු ඉරණමකට සමාන යැයි තමා සලකන බව ඔහු පැවසීය.

“ඉන්දියාව ප්‍රධාන ආසියානු, යුරේසියානු සහ මහා යුරේසියානු බලවතෙකු පමණක් නොව, එය ශ්‍රී ලංකාවේ ශ්‍රේෂ් අසල්වැසියා ය. භූගෝල විද්‍යාව, ඉතිහාසය සහ හවුල් ශිෂ්ටාචාරික උරුමයක් ඉන්දියාව සමඟ ඇති සම්බන්ධතාවය, අක්ෂීයව අපගේ තනි වැදගත්ම සම්බන්ධතාවය බවට පත් කරන අතර එය හැකි උපරිම මට්ටමේ සහ හොඳම මට්ටමේ තබා ගැනීමට මම සහතික වෙමි, ”ඔහු පැවසීය.

සමගි ජන බලවේගයාගේ ප්‍රතිපත්ති ප්‍රකාශනයේ අඩංගු දර්ශනය 21 වන සියවස සඳහා නව මැද මාවතක් සඳහා වනු ඇති බව ඔහු පැවසීය. එනම් නව සමාජ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදයක් සහ විකල්ප ආසියානු නූතනත්වයක්, බහුත්වවාදී සමාජයේ විවිධත්වයට ගරු කරමින් ශ්‍රී ලංකා ජාතියක් ගොඩනැඟිය හැකි ත්‍යාගශීලී, ඉවසිලිවන්ත, සියල්ල ඇතුළත් ආදර්ශයක් බවත් ඔහු පැවසිය

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here