ගුවන් තොටුපලවල ආරක්ෂක පියවර අවධාරනය කරයි

කිරීටක කොරෝනා වෛරසයට එරෙහි සටනේදී දේශීය ගුවන්තොටුපලවල සියළුම පූර්වාරක්ෂක පියවර ගෙන ඇති බව ගුවන්තොටුපල සහ ගුවන් සේවා (ශ්‍රී ලංකා) සමාගම (AASL) පවසයි.

ශ්‍රී ලංකාවේ සෞඛ්‍ය බලධාරීන්ගේ සහ අනෙකුත් නියාමන ආයතනවල නියෝග යටතේ සියලු පූර්වාරක්ෂාව සඳහා පහසුකම් සැලසීමට හැකි සෑම පියවරක්ම සක්‍රියව ගත් බව ඒඒඑස්එල් පැවසීය.

තවද, මෙම පියවර ශ්‍රී ලංකාවේ සිවිල් ගුවන් සේවා අධිකාරියේ නිර්දේශය ඇතිව ක්‍රියාත්මක කරන ලදී.

ශ්‍රී ලංකා සෞඛ්‍ය බලධාරීන්ගෙන් ලැබුණු උපදෙස් අනුව ඔවුන් පවසන්නේ, ශ්‍රී ලංකා සෞඛ්‍ය බලධාරීන් සහ අනෙකුත් අනුබද්ධ ආයතන විසින් COVID-19 වෛරසයට එරෙහිව සටන් කිරීමට අපගේ උපරිම උත්සාහයෙන් කැපවීමෙන් කටයුතු කරන බවත් සියලු පූර්වාරක්ෂාව පිළිබඳ සම්පූර්ණ ක්‍රියාවලියට ඔවුන් දිගටම පහසුකම් සපයන බවත්ය.

සමාජ මාධ්‍යවල බෙදා හරින ලද අසත්‍ය චෝදනාවලින් නොමඟ නොයන ලෙස ඒඒඑස්එල් මහජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටි අතර, කොරොනා වෛරසය පවතින මෙම තීරණාත්මක අවස්ථාවේ දී ජීවිත කාලය පුරාම තම ජීවිත අවදානමට ලක් කරන ගුවන් තොටුපල කාර්ය මණ්ඩලයට ගරු කරන ලෙස සියලු මාධ්‍ය සංවිධානවලින් ඉල්ලා සිටියේය.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here