අත්‍යවශ්‍ය සැපයුම් ලබා දීමට Uber වැඩ

ශ්‍රී ලංකා රජය සහ Uber අත්‍යවශ්‍ය සැපයුම් ලබා දීමට එක් වී ඇත. Uber Eats මගින් මිනිසුන්ට අත්‍යවශ්‍ය ආහාර ද්‍රව්‍ය ලබා දීම සහ නිවසේ රැඳී සිටීමට රජය ජනතාවට දී ඇති මාර්ගෝපදේශයන්ට මෙලෙස සහාය දක්වයි.

සනීපාරක්ෂක ක්‍රියාමාර්ග සහ ගමනාගමන සීමාවන්ට අනුකූලව පරිශීලකයින්ට දැන් Uber හරහා එදිනම සිල්ලර බඩු ආරක්ෂිතව ලබා ගත හැකි අතර කාඩ් හෝ මුදල් මගින් ගෙවීම් සිදු කල හැකිය.

සියළුම අවන්හල් සහ සාප්පු වෙළෙඳ සැල් තාවකාලිකව වසා දැමීමෙන් පසුව, Uber eats සුපිරි වෙළඳසැල් සහ කුඩා ස්වාධීන ව්‍යාපාර සමඟ හවුල් වී පුරවැසියන්ට පහසුකම් වර්ධනය වන සිල්ලර අවශ්‍යතා සපුරාලයි.

නවීනතම බෙදාහැරීමේ සේවාවක් සැපයීම සඳහා ප්‍රමුඛ පෙළේ සුපිරි වෙළඳසැල් වෙළඳසැල් සමඟ හවුල් වීමට මගේ ආරාධනය පිළිගෙන මෙම අර්බුදකාරී කාලයට අවතීර්ණ වීම ගැන උබර් සහ මොබිටෙල් යන දෙකටම මම ස්තූතිවන්ත වෙමි. එය කොළඹ, ගම්පහ සහ කළුතර දිස්ත්‍රික්කවල නගර වලින් ක්‍රියාත්මක වනවා. ” යනුවෙන් හවුල්කාරිත්වය පිළිබඳව අදහස් දක්වමින් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී නාමල් රාජපක්ෂ මහතා පැවසීය.

“උබර් ඊට්ස් හරහා අත්‍යවශ්‍ය එදිනෙදා භාණ්ඩ ලබා දීම සඳහා කාගිල්ස් ෆුඩ් සිටි සහ අනෙකුත් ව්‍යාපාර සමඟ අපගේ හවුල්කාරිත්වය මිනිසුන්ට නිවසේ රැඳී සිටීමට සහ COVID 19 පැතිරීම අඩු කිරීමට බලධාරීන්ට උපකාරී වනු ඇත. අපගේ ප්‍රජාව සඳහා ආරක්ෂාව වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා, Uber බෙදා හැරීම් සම්බන්ධතා පරිශීලකයින්ට ඔවුන්ගේ දොරකඩින් ඇණවුම් ලබා දෙන ලෙස ඉල්ලා සිටිය හැකිය. මෙම පෙර නොවූ විරූ කාලවලදී, බලධාරීන්ට සහාය වීමට ලැබීම අපට භාග්‍යයක් වන අතර ශ්‍රී ලංකාවේ ජනතාව එදිනෙදා අවශ්‍යතා සපුරාලයි. ” බව Uber හි ශ්‍රී ලංකාවේ නියෝජිත ඊයම් භව්නා ඩඩ්ලානි මිය පැවසිය.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here