චීනයෙන් වෛද්‍ය උපකරණ විශාල ප්‍රමාණයක්

කිරීටක කොරෝනා වෛරසයට එරෙහිව සටන් කිරීමට රටට උපකාර කිරීම සඳහා චීනය අද වෛද්‍ය උපකරණ විශාල ප්‍රමාණයක් ශ්‍රී ලංකාවට පරිත්‍යාග කර තිබේ

චීන රජය විසින් භාර දෙන වෛද්‍ය උපකරණ අතරට නෙබියුලයිසර්, ෆොටිටියුඩ් කිට් 2.0, ඔක්සිමීටරයක්, අධෝරක්ත උෂ්ණත්වමාන, ඉන්ෆියුෂන් පොම්ප, සිරින්ජ පොම්ප, චූෂණ උපකරණ, ඊසීජී මැෂින්, එක්ස්රේ අතේ ගෙන යා හැකි, ඩිෆයිබ්‍රිලේටර්, ඔටෝක්ලේව් මේස ඉහළට, අධි ප්‍රවාහ ඔක්සිජන් ප්‍රතිකාර සහ ICU මේ අතර වේ.

මෙම උපකරණ කොළඹ චීන තානාපති කාර්යාලය විසින් සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශයට භාර දෙන ලදී. ආසියාවේ ධනවත්ම මිනිසා වන අලි බබා සමුහ වියාපාරයේ අයිතිකරු ජැක් මා විසින් පරිත්‍යාග කරන ලද මුහුණු ආවරණ ද මෙරටට පරිත්‍යාග කළේය.

COVID-19 ට එරෙහි ගෝලීය සටනට සහාය වීම සඳහා ශ්‍රී ලංකාව ඇතුළු ආසියාවේ තවත් රටවල් 10 කට අවශ්‍ය වෛද්‍ය සැපයුම් පරිත්‍යාග කිරීමට ජැක් මා පදනම සහ අලිබබා පදනම මීට පෙර නිවේදනය කර තිබුණි.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here