ලංකාවට ජාත්‍යන්තර රතු කුරුස නියෝජිතයන්ගේ උදව්

COVID-19 පැතිරීමට එරෙහිව මහජනයා සහ රැඳවියන් ආරක්ෂා කිරීම සඳහා ශ්‍රී ලංකාවේ ජාත්‍යන්තර රතු කුරුස කමිටුව (ICRC) නියෝජිත කණ්ඩායම ජාතික බලධාරීන්ගේ සහාය ලබා දීමට කටයුතු කර ඇත.

සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශය සමඟ සම්බන්ධීකරණයෙන් ICRC විසින් ප්‍රතිචාර සැලැස්මක් යෝජනා කරන ලද අතර එය අධිකරණ අමාත්‍යාංශය, බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුව සහ පොලිස්පති සහ වෙනත් අදාළ බලධාරීන් සමඟ යොදා ගත් නිර්දේශ ඇතුළත් වේ.

මහජන සෞඛ්‍ය, අධිකරණ වෛද්‍ය විද්‍යාව, රඳවා තබා ගැනීමේ සෞඛ්‍යය, විෂබීජ නාශක සහ අපද්‍රව්‍ය පිළිබඳ අපගේ නිශ්චිත තාක්ෂණික විශේෂ ise දැනුම ලබා දී COVID -19 පිළිබඳ බලධාරීන්ගේ උත්සාහයට සහාය වීම සඳහා ICRC ගෝලීය ප්‍රතිචාර සැලැස්මට සහ හදිසි අභියාචනයට දායක වෙමින් අපි ශ්‍රී ලංකාවේ අපගේ වැඩසටහන් අනුගත කර ඇත්තෙමු. යනුවෙන් ශ්‍රී ලංකාවේ ICRC නියෝජිත කණ්ඩායමේ ප්‍රධානී ලූකස් පෙට්‍රිඩිස් පැවසීය.

1989 සිට ශ්‍රී ලංකාවේ රැඳවුම් ස්ථාන නැරඹීමට පැමිණෙන ICRC සඳහා ප්‍රතිකාර හා රැඳවුම් තත්වයන් අධීක්ෂණය කිරීම අතිශයින්ම ප්‍රමුඛතාවයකි. බන්ධනාගාරවල සහ තෝරාගත් පොලිස් ස්ථානවල බෙදා හැරීමට අවශ්‍ය සැපයුම් ලබා ගැනීම සඳහා අපගේ කණ්ඩායම් පැය 24 පුරාම කටයුතු කරමින් සිටිති. මෙතෙක් අප රට පුරා ප්‍රතිලාභීන් 20,000 කට අධික සංඛ්‍යාවක් සඳහා සහයෝගය ලබා දී ඇතත්, අපගේ උත්සාහයන් පසුබට කිරීමට හෝ මන්දගාමී කිරීමට අපට නොහැකි බව අපි දනිමු. “ඉදිරි සතිවලදී, බලධාරීන්ගේ අවශ්‍යතා සහ ප්‍රමුඛතා වඩා හොඳින් අවබෝධ කර ගැනීමටත්, වේගයෙන් වර්ධනය වන මෙම තර්ජනය හමුවේ අපට උපරිම දායකත්වය ලබා දිය හැකි ආකාරය තක්සේරු කිරීමටත් අපි දිගටම කටයුතු කරන්නෙමු”.”පෙට්‍රිඩිස් මහතා පැවසීය.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here