ඉන්දියාවේ උත්සවයකට සහභාගී වූ සිව්දෙනාටත් කොරෝනා

ඉන්දියාවේ පැවති ආගමික උත්සවයකට සහභාගී වූ ශ්‍රී ලාංකිකයන් සිව්දෙනෙකු කොරෝනා වෛරසය සඳහා ධනාත්මක බව පරීක්‍ෂා කර තිබේ.

හින්දුස්ථාන් ටයිම්ස් පුවත්පත වාර්තා කළේ පසුගිය මාසයේ දිල්ලියේ නිසාමුදීන් හි තබ්ලිගි ජමාත් මාකස් වෙත සහභාගී වූ බවට චෝදනා ලැබ සිටින ශ්‍රී ලංකාවේ පුද්ගලයන් සිව්දෙනෙකු ඉරිදා නූහ් දිස්ත්‍රික්කයේ COVID-19 සඳහා ධනාත්මක පරීක්ෂණයක් කළ බවයි.

පුද්ගලයින් අට දෙනෙකු නූහ් වෙතින් COVID-19 ඇති බවට තහවුරු වී ඇති අතර ඔවුන්ගෙන් හත්දෙනෙකු මාර්තු මැද භාගයේ පැවැත්වූ නිසාමුදින්හි සභාවට පැමිණ තිබේ.

නුහ් හි ප්‍රධාන වෛද්‍ය නිලධාරි (සීඑම්ඕ) විරේන්ද්‍ර යාදව් මහතා මෙසේ පැවසීය. “මාර්තු 31 වන දින පල්වාල් දේශ සීමාව අසලදී රෝගීන් දෙදෙනෙකු නුහ් ඇතුළු වන විට සොයාගෙන ඇති අතර අනෙක් දෙදෙනා උම්රා ගම්මානයට ගොස් ඇත. ඒවා නිරෝධායනය කරන ලද අතර ඒවායේ සාම්පල ධනාත්මකව එකතු කර ගන්නා ලදී.

පොලීසිය පැවසුවේ මෙම අවස්ථාවට සහභාගී වූ සියලු දෙනා සහ ඔවුන් සමඟ සමීප සම්බන්ධතා පැවැත්වූ සියලු දෙනා නුහ් හි හඳුනාගෙන ඇති බවයි. සියලුම සාම්පල ඉරිදා රාත්‍රිය වන විට එකතු කර ගන්නා බව ඔවුහු වැඩිදුරටත් පැවසූහ.

මාර්තු මාසයේ ජමාඅත් සඳහා සහභාගී වූ 270 දෙනෙකු සිටි අතර පසුව ඔවුන් පල්වාල් වෙත ගියහ. අගුලු දැමීම නිවේදනය කිරීමෙන් පසු ඔවුන් නුහ් වෙත යාමට පටන් ගෙන ඇති අතර සතියක් ඇතුළත ඔවුන් හඳුනා ගන්නා ලදී

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here