වෙස්ටර්න් යුනියන් හරහා මුදල් නිවෙසටම

වෙස්ටර්න් යුනියන් සහ ශ්‍රී ලංකාවේ පුරෝගාමී මුදල් හුවමාරු සේවාව සහ රටේ ප්‍රමුඛ වෙස්ටර්න් යූනියන් මුදල් නිවෙස් වලටම ගෙනවිත් බාර දීමේ වැඩ පිළිවෙලක් දියත් කර ඇත.

නිවාස ලබා දීමෙන් ශ්‍රී ලංකාවේ ගනුදෙනුකරුවන්ට තම නිවෙස්වල ආරක්ෂාව සඳහා ලොව පුරා සිටින තම ආදරණීයයන්ගෙන් මුදල් හුවමාරු කර ගැනීමට තවත් විකල්පයක් ලබා දෙනු ඇත. පදිංචිකරුවන්ගේ ආරක්ෂාව සහතික කිරීම සඳහා රජය විසින් COVID-19 ඇඳිරි නීතිය සහ චලනය සීමා කර ඇති හෙයින්, වෙස්ටර්න් යුනියන් සහ එම්එම්බීඑල් මනි මාස්ටර් එක්ව ඔවුන්ගේ නිවෙස්වල සිටින ලබන්නන්ට මුදල් ලබා දීමට සැලසුම් කර ඇත. ඒ අනුව සඳුදා සිට සෙනසුරාදා දක්වා උදේ 8 සිට සවස 5 දක්වා නිවාස බෙදා හැරීමේ සේවාව ලබා ගත හැකිය.

වෙස්ටර්න් යුනියන් හි ගෝලීය ජාලයේ සභාපති ජීන් ක්ලෝඩ් ෆාරා පැවසුවේ “වෙස්ටර්න් යූනියන් වඩාත් අවශ්‍ය ස්ථානවලට මුදල් ලබා ගැනීමේදී අප ඉටුකරන තීරණාත්මක කාර්යභාරය බැරෑරුම් ලෙස සලකයි. “එම්එම්බීඑල් සමඟ නව නිවාස බෙදා හැරීමේ සේවාව දියත් කිරීම ගැන අපි ආඩම්බර වෙමු. ලොව පුරා සිටින ඔවුන්ගේ ආදරණීයයන්ගෙන් මුදල් ලබා ගැනීමට පාරිභෝගිකයින්ට පහසු ක්‍රමයක් ලබා දෙන්නෙමු. යනුවෙන් පැවසිය.

“නව සේවාව මගින් මහජනයාට මුදල් සඳහා ප්‍රවේශය ඇති බව සහතික කෙරෙන අතර එමඟින් බැංකු ගිණුම් නොමැති අය ඇතුළු පුළුල් පරාසයක ගනුදෙනුකරුවන්ට අත්‍යවශ්‍ය මූල්‍ය සේවා සපයනු ඇත” යනුවෙන් ෆාරා මහතා පැවසීය.

“වෙස්ටර්න් යුනියන් මුදල් හුවමාරුව ලබන ගනුදෙනුකරුවන් සඳහා මෙම පුද්ගලික නිවාස බෙදා හැරීමේ සේවාව ලබා දීමට ලැබීම ගැන අපි ඉමහත් සතුටට පත්වෙනවා” යැයි එම්එම්බීඑල් මුදල් හුවමාරුවේ කළමනාකාර අධ්‍යක්ෂ දිනේෂ් මෙන්ඩිස් පැවසීය. COVID-19 හේතුවෙන් දැනට පවතින ඇඳිරි නීතිය සහ තාවකාලික ස්ථාන වසා දැමීම් ප්‍රතිලාභීන් අතර ඔවුන්ගේ ආදරණීයයන්ගේ නිතිපතා සහාය ලබා ගන්නා අවිනිශ්චිතතාවයක් ඇති කර තිබේ. අත්‍යවශ්‍ය ආධාරයක් නොමැතිව, අතේ ඇති මුදල් ප්‍රමාණවත් නොවීම නිසා පාරිභෝගිකයින්ට අත්‍යවශ්‍ය භාණ්ඩ මිලදී ගැනීමට නොහැකි තත්වයකට මුහුණ දීමට සිදුවිය හැකිය. වෙස්ටර්න් යුනියන් සමඟ, මෙම අභියෝගාත්මක අවස්ථාවේදී අපගේ උපරිමයෙන් පාරිභෝගිකයින්ට සහාය වීමට අපි කැපවී සිටිමු.

මුදල් හුවමාරුව ඔවුන් වෙත යවා ඇති බව ලබන්නාට දැනුම් දීමෙන් පසු, ඔවුන්ට ළඟම ඇති MMBL Money Master ශාඛාව හඳුනා ගැනීම සඳහා MMBL Money Master ඇමතුම් මධ්‍යස්ථාන අංක 0115529999 හෝ 0115529997 අමතීම් සොදු කිරීමෙන් මෙම සේවාව ලබා ගත හැකිය.

එවිට ලබන්නාට ළඟම ඇති ස්ථානය අමතා දුරකථන, විද්‍යුත් තැපෑල, වට්ස්ඇප් හරහා සියලුම අනිවාර්ය තොරතුරු නියෝජිතයාට ලබා දිය හැකිය. අනිවාර්ය විස්තර අතරට: MTCN, ලබන්නන්ගේ නම, යවන්නාගේ නම සහ රට සහ යවන ලද මුදල. සටහන් විය යුතුය.

නියෝජිතයා ලබන්නා වෙනුවෙන් “මුදල් ලැබීමට” (TRM) පෝරමය පුරවනු ඇත. විස්තර ලබාගෙන සත්‍යාපනය කළ පසු, නියෝජිතයා මුදල් සමඟ ලබන්නාගේ නිවසට පැමිණේ.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here