කොරෝනා වසංගතයට ගෝලීය ක්‍රියාමාර්ග ගැනීමට අපොහොසත් වී ඇති බව RW කියයි

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ (යූඑන්පී) නායක රනිල් වික්‍රමසිංහ කොරෝනාවට එරෙහි සටනේදී ගෝලීය ක්‍රියාකාරිත්වය සහතික කිරීමට අපොහොසත් වී තිබෙන බව පවසයි.

WION News සමඟ සම්මුඛ සාකච්ඡාවකට එක්වෙමින් වික්‍රමසිංහ මහතා කියා සිටියේ මෙම ගැටළුව විසඳීම සඳහා නායකත්වය ගැනීමට ලෝක නායකයින් සහ ජාත්‍යන්තර සංවිධාන ඉදිරිපත් වී නොමැති බවයි.

“IMF, ලෝක බැංකුව, එක්සත් ජාතීන්. කවුරුහරි ඉදිරියට යා යුතුයි. සිදු නොවන දේ. දේශගුණික විපර්යාස ගැන කතා කරන විට මිනිසුන් සිටියා. මෙන්න, නායකත්වය ගන්නේ කවුද? කවුරුවත් කතා කරන්නේ නැහැ. ඔවුන්ගෙන් සමහරක් සටන් කරනවා, ”ඔහු පැවසීය.

වික්‍රමසිංහ සඳහන් කළේ මෙය ගෝලීය වසංගතයක් බැවින් ලෝක නායකයින් නැගී සිටිමින් එය විසඳිය යුතු ආකාරය පිළිබඳ මග පෙන්වීමක් ලබා දිය යුතු ගෝලීය ප්‍රතිචාරයක් තිබිය යුතු බවයි. අර්බුදයේ ප්‍රථිපලයක් ලෙස චීනය ශ්‍රී ලංකාවට ණය සහනයක් ලබා දිය යුතුදැයි ඇසූ වික්‍රමසිංහ මහතා, ශ්‍රී ලංකාවට ණය සහනයක් ලබා දීමේදී චීනය විසින් ගත යුතු ප්‍රතිපත්තිමය තීරණයක් අවශ්‍ය වනු ඇති බවත් එයින් අදහස් කරන්නේ එය ඒ සඳහාම කළ යුතු බවත් ය.

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here