භූමදානය කිරීම පිළිබඳ ප්‍රකාශ UAE තානාපති කාර්යාලය ප්‍රතික්ෂේප කරයි

කොරොනා වෛරසයට ගොදුරු වූවන් භූමදානය කිරීම සම්බන්ධයෙන් කොළඹ එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍ය තානාපති කාර්යාලය සමහර ප්‍රාදේශීය මාධ්‍යවල ප්‍රකාශ ප්‍රතික්ෂේප කර තිබේ.

එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යය තානාපති කාර්යාලය අද නිකුත් කළ නිවේදනයක දැක්වෙන්නේ එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යය විසින් කොරෝනා වෛරසයෙන් මිය යන පුද්ගලයන් භූමදානය කිරීම තහනම් කර ඇති බවට වාර්තා පළ වී ඇති බවත් මළ සිරුරු ආදාහනය කරන ලෙස ඔවුන් ප්‍රකාශ කර නොමැති බවත් ය.

සාජා හි පාලක ආචාර්ය ෂෙයික් සුල්තාන් බින් මොහොමඩ් අල් කාසිමි විසින් සාජා හි ඉස්ලාමීය කටයුතු දෙපාර්තමේන්තුවට උපදෙස් දී ඇත්තේ අල් සාජා ප්‍රදේශයේ මල සිරුරු භූමදානය කිරීමට ඉඩ නොතබන ලෙසත්, ඔවුන් වෙනත් නිශ්චිත ප්‍රදේශයක භූමදාන කරන ලෙසත් ආචාර්ය ෂෙයික් සුල්තාන් බින් මොහොමඩ් මහතා උපදෙස් දී ඇති බවයි.

තානාපති කාර්යාලය පවසන කරුණු වැරදි ලෙස වාර්තා කිරීමක් බව තානාපති කාර්යාලය පවසයි. එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍ය තානාපති කාර්යාලය කියා සිටියේ ශ්‍රී ලංකාවේ මුස්ලිම්වරුන්ට එරෙහිව ජාතිවාදය හා වෛරය අවුලුවාලීමට හිතාමතා ගත් උත්සාහය දැඩි ලෙස හෙළා දකින බවයි

0 0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here